سنسور فشار یا ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر چیست ؟ انواع و کاربرد های آن چیست ؟

What is a timer
تایمر چیست ؟ انواع تایمر کدامند ؟ مصارف و کاربرد تایمر چیست ؟
2018-07-10

سنسور فشار یا ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر چیست ؟ انواع و کاربرد های آن چیست ؟

What-is-the-Pressure-Sensor

سنسور فشار یا ترانسمیتر فشار یا پرشر ترانسمیتر چیست ؟ انواع و کاربرد های آن چیست ؟

What is the Pressure Sensor or Pressure Transmitter ? What are its types and applications ?

سنسور فشار عموماً برای سنجش مایعات و گازها مورد استفاده قرار می گیرد. فشار به اصطلاح نیروی لازم برای جلوگیری از پخش شدن مایع است و معمولاً به صورت نیرو بر سطح تعریف می شود. سنسور فشار بصورت یک مبدل عمل کرده و سیگنالی متناسب با اثر فشار تولید می کند و از این رو به ترانسیمتر فشار نیز معروف است. امروزه سنسور فشار به یکی از پر کاربرد ترین ابزارهای مورد استفاده در صنعت و اتوماسیون صنعتی تبدیل شده است.

ترانسمیتر یا منتقل کننده فشار یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات و اداوات ابزار دقیق در کنترل و مانیتورینگ پروسه های مختلف صنعتی است . این ابزار علاوه بر این که در کنترل فشار و نمایش مقادیر آن کاربرد دارد میتواند به عنوان ترانسمیتر مقادیر سطح مایعات در مخازن و همچنین در مدلهای دیفرنیشیالی که همان ترانسمیتر اختلاف فشار نام دارد در مانیتورینگ و کنترل فلو به کار آید . این تجهیزات در مدلهای قلمی ارزان قیمت و همچنین نمونه های اسمارت با پروتکل هارت و یا پروفیباس ارائه میگردند. ترانسمیتر فشار از مکانیزمهای مختلفی برای اندازه گیری دقیق فشار استفاده می کند که در دیتا شیت و یا اطلاعات فنی تجهیز به آن اشاره گردیده است که البته در بشتر مدلهای از نوع استرین گیج در المان سنسور ترانسمیتر استفاده میگردد . مورد دیگر دقت این تجهیزات است که در مدلهای معمولی تا نیم درصد و در ترانسمیترهای پیشرفته و یا آزمایشگاهی دقیق تا بیست و پنج صدم درصد و یا بالاتر میرسد.

سنسورهای فشار برای کنترل و نظارت بر هزاران برنامه روزمره استفاده می شوند. سنسور فشار نیز می تواند به طور غیر مستقیم اندازه گیری متغیرهای دیگر مانند مایع / جریان گاز، سرعت، سطح آب، و ارتفاع را انجام دهد. سنسور فشار به صورت متناوب می تواند به نام مبدل فشار، فرستنده فشار، فشار و شاخص ها، فشار سنج، میان نام های دیگر به کار برده شود.

فشار عبارتست از نیروی وارد بر سطح که در دستگاه SI بر اساس پاسکال (Pa) تعریف می شود .

علاوه بر واحد پاسکال از اتمسفر (atm) و بار (bar) نیز بصورت گسترده بعنوان واحد های اندازه گیری فشار استفاده میشود.

۱ bar = 100kpa

۱ atm = 101.325kpa

Pressure Sensors types

 

کاربرد سنسور فشار یا ترانسمیتر های فشار به شرح زیر می باشد :

ترانسمیتر فشار (Pressure Transmitter) از جمله تجهیزات پرکاربرد ابزار دقیق جهت کنترل فرآیندهای صنعتی میباشد که اغلب برای اندازه گیری فشار گاز یا مایع به کار می رود. محل نصب ترانسميترها روي لوله ها و مخازن در سراسر محوطه در نقاط اندازه گيري می باشد. در مجموع ترانسميترها از سه قسمت اصلي تقويت كننده، مبدل (ترانسديوسر) و حس كننده ساخته شده اند.

از سنسورهای فشار در صنعت به جهت اندازه گیری فشار در سیستم مورد استفاده قرار می گیرد و استفاده کاربر از این سنسور نیز می تواند صرفاً جهت تشخیص و نمایش فشار مورد استفاده قرار نگیرد و این سنسور را می توان در مصارفی همچون ارتفاع مایعات داخل مخازن و وزن موجود در مخازن مورد استفاده قرار داد.

سنسور فشار روزانه برای کنترل و مانیتورینگ هزاران کاربرد صنعتی استفاده می شوند، با توجه به اینکه پارامتر فشار یک کمیت عمومی در صنایع مختلف می باشد . این سنسور تقریبا در تمامی صنایع کاربرد دارد که این صنایع شامل کلیه خطوط تولید هیدرولیک و پنوماتیک ، صنایع آب و فاضلاب ، خطوط رباتیک ، صنایع غذایی ، دیگهای بخار ، صنایع نورد فلزات ، معادن ، چیلر ، ارتفاع سنجی مخازن ، موتورخانه ها ، ایستگاههای پمپاژ ، سد ، جرثقیل ، ماشین آلات راه سازی ، مخازن مایعات و گازها ، غلتک ها ، سیستم های هیدرو متری ، نفت و گاز ، فشار خلاء (Sealing Pressure) ، فشار مطلق (Absolute Pressure) ، فشار نسبی (Meter Pressure) ، پارچه بافی و نخ ریسی ، سیستم های آتش نشانی و سیستم های هواشناسی و… می باشد.

pressure sensors

به طور کلی می توان کاربرد سنسور های فشار را به چند دسته تقسیم کرد :

۱- اندازه گیری فشار :

این کاربرد، در مواردی از جمله تجهیزات هواشناسی، هواپیما، اتومبیل و سایر وسایلی که در آن‌ها فشار کارایی دارد استفاده می شود که منظور همان کاربرد مستقیم ترانسمیتر های فشار است.

۲- اندازه گیری ارتفاع از سطح دریا :

کاربرد آن در موشک،هواپیما، بالن‌های هواشناسی، ماهواره و غیره است. در همه این موارد از رابطه بین تغییرات فشار با ارتفاع نسبت به سطح دریا استفاده میشود.

۳- اندازه گیری جریان :

در این روش با کمک اثر ونتوری و رابطه اش با فشار، جریا ن را اندازه گرفت ، اختلاف فشار بین دو بخش یک تیوب نتوری (ضمن داشتن دهانه ای با قطرهای متفاوت) اندازه گرفته می شود. این اختلاف فشار، رابطه مستقیم با سرعت جریانی که  از تیوب می گذرد دارد. چون که این اختلاف فشار نسبتاً کوچک است از سنسور فشار با بازه کم استفاده می شود.

۴- اندازه گیری ارتفاع / عمق :

یکی دیگر از کاربردهای سنسور فشار اندازه گیری ارتفاع سطح مایع می باشد ، از این تکنیک برای اندازه گیری جسم غوطه ور در آب مانند غواص ها ، زیر دریایی ها و یا ارتفاع سطح مایع درون یک مخزن استفاده می شود .

می توان برای اندازه گیری ارتفاع سطح مایع ازترانسمیتر فشار استفاده نمود.عمدتا از این تکنیک برای اندازه گرفتن موقعیت جسم غوطه ور در آب ( مثل زیر دریایی ها، غواص‌ها) و یا ارتفاع سطح مایع درون یک مخزن (مانند مایع داخل برج آب) استفاده می شود. در اکثر کاربردهای عملی، سطح مایع با فشار متناسب است.

۵- آزمایش نشتی :

می توان با اندازه گیری افت فشار، نشتی سیستم را به دست آورد. روش‌های متداول برای این منظور، دو روش هستند:

۱. مقایسه فشار سیستم با فشار سیستمی با نشتی معلوم و استفاده از این اختلاف فشار.

۲. اندازه گیری فشار و بررسی تغییرات آن در طول یک بازه زمان.

 

تکنولوژی های اندازه گیری سنسور فشار :

اندازه گیری فشار توسط مانومتر ها (Manometers)

مانومتر یک شاخه ای (Single Leg Manometer)

مانومتر دو شاخه ای (V-Tube Manometer)

مانومتر مورب (Inclined Manometer)

اندازه گیری فشار توسط فشار سنج های لوله بوردن (Bourdon Tube)

لوله ی C شکل (C-Tube) – لوله ی فانوسی (Bellows Tube) – لوله ی حلقوی (Helical Tube) لوله ی حلزونی (Spiral Tube)

کپسول (Capsule)– دیافراگم (Diaphragm)

اندازه گیرهای الکتریکی فشار (Electrical Pressure Measurement)

استرین گیج ها (Strain-Gages)

اندازه گیری های ظرفیتی فشار (Capacitive Pressure Measurement )

اندازه گیری های پیزوالکتریکی فشار (Piezoelectrical Pressure Measurement)

 

سنسورهای فشار از نظر نوع فشار اندازه گیری :

با توجه به نوع فشار، فشار سنج ها، به ۵ دسته طبقه بندی می شوند :

۱- مطلق

۲- گیج

۳- خلا

۴- تفاضلی

۵- مهرشده (sealed)

 

سنسورهای فشار مطلق :

این سنسور فشار یک نقطه نسبت به خلا کامل (۰ psi) را اندازه می گیرد. فشار اتمسفر یک ۱۰۱/۳۲۵ KPa (یا ۱۴٫۷ psi) در سطح دریا نسبت به خلا است. این سنسور فشار نسبت به خلاء حساس است.

سنسورهای فشار گیج :

این سنسور در کاربردهای متفاوتی استفاده می‌شود زیرا می تواند برای اندازه گیری فشار یک نقطه نسبت به فشار اتمسفر یک در نقطه دیگر کالیبره شود. گیج فشار تایر مثالی از نشانگر فشار گیج است. هنگامی که گیج فشار تایر مقدار ۰ psi را می خواند فشار داخل تایر ۱۴٫۷ psi است. یعنی برابر با فشار اتمسفر.

این سنسور فشار را نسبت به فشار اتمسفر اندازه گیری میکند. فشار سنج تایر مثالی از اندازه گیری فشار سنج است. هنگامی که صفر را نشان می دهد فشاری که اندازه گیری می کند مانند فشار فراگیر محیط می باشد.

سنسورهای فشار خلا :

این سنسور برای اندازه گیری فشار کمتر از فشار اتمسفر در نقطه ای مشخص استفاده می شود. مرجع سنسور خلا در صنعت متفاوت است که ممکن است موجب اشتباه شود؛ فشار نسبت به فشار اتمسفر (مانند اندازه گیری فشار گیج منفی) و نیز فشار نسبت به فشار خلا .

این اصطلاح باعث سردرگمی می باشد. این ممکن است برای توصیف سنسوری باشد که اندازه گیری فشار زیر فشار اتمسفر را انجام می دهد ، و تفاوت بین فشار کم و فشار اتمسفر (یعنی فشار سنج منفی) را نشان می دهد، اما ممکن است برای توصیف سنسوری که فشار کم را نسبت به خلاء کامل اندازه گیری میکند، استفاده گردد.

سنسورهای فشار تفاضلی :

این سنسور تفاضل بین فشار ۲ یا چند نقطه را که به عنوان ورودی معرفی می شوند اندازه می گیرد. برای مثال اندازه گیری افت فشار در فیلتر روغن. فشار تفاضلی هم چنین برای اندازه گیری دبی یا سطح در مخازن به کار می رود.

این سنسور اندازه گیری تفاوت بین دو فشار را انجام می دهد که متصل به دو طرف سنسورهستند. سنسور اختلاف فشار برای اندازه گیری خواص، مانند بسیاری از فشار قطره در سراسر فیلتر روغن و یا فیلترهای هوا، سطح مایع (با مقایسه فشار بالا و پایین مایع) که شدت جریان (با اندازه گیری تغییر در فشار در محدودیت) می باشد، استفاده می شود. به طور فنی ، بیشتر سنسورهای فشار در واقع سنسور فشار دیفرانسیل هستند.

سنسورهای فشار مهرشده (sealed) :

این سنسور همانند سنسور فشار گیج است با این تفاوت که از قبل توسط سازنده برای اندازه گیری فشار نسبت به فشار سطح دریا کالیبره شده است.

 

سنسور های فشار از نظر تکنولوژی ساخت:

سنسور های فشار با تکنولوژیهای زیر ساخته و در بازار عرضه می شوند:

۱- روش دیافراگم و کپسول

۲- ترانسدیوسر خازنی فشار

۳- ترانسدیوسر پتانسیومتری فشار

۴- پیزوالکتریک

 

روش دیافراگم و کپسول :

دیافراگم معمولا از جنس فلزی استیل ساخته می شود و روی دیافراگم را به صورت موج دار می سازند تا در برابر نیرویی که به آن وارد می شود جابجایی داشته باشند . برای اندازه گیری فشار زیاد از دیافراگم کوچک و برای اندازه گیری فشار کم از دیافراگم بزرگ استفاده می شود .

کپسول از دو دیافراگم تشکیل شده است که محیط آن به هم وصل می شود که بین آنها از مایع تراکم ناپذیر پر می شود حساسیت کپسول بیشتر از دیافراگم است و به ازای فشار مشخص تغییرات طول کپسول معادل دو برابر یک دیافراگم با مشخصه مشابه می باشد.

ترانسدیوسر خازنی فشار :

در این ترانسدیوسر از فاصله صفحات خازن برای سنجش فشار استفاده می شود در این روش توسط نوسان ساز تغییرات ظرفیت خازن تبدیل به تغییرات فشار می شود این نوع ترانسدیوسرها برای اندازه گیری فشار کم و معمولا برای آزمایشگاه استفاده می شود.

ترانسدیوسر پتانسیومتری فشار :

در این روش از یک بیلوز جهت تبدیل فشار پروسه به جاجایی استفاده می شود .

بیلوز شبیه به بوق دو چرخه است که با افزایش فشار طول آن تغییر کرده و با جابجا شدن اهرم تنظیم مقاومت متغییر می شود و در نتیجه می توان مقاومت فشار را اندازه گیری نمود .

پیزوالکتریک :

در پیزوالکتریک تغییرات فشار باعث تولید ولتاژ می شود. در حقیقت ضربات وارد شده باعث تولید ولتاژ می شود نمک راشل که در میکروفن های قدیمی استفاده می گردید خاصیت پیزوالکتریک دارد. کوارتس رایج ترین پیزوالکتریک می باشد . سنسورهای پیزوالکتریک بخاطر دقت بالا کاربردهای فراوانی دارند . ویژگی های عمده این سنسورها سختی، سایز کوچک ، سرعت بالا و عدم نیاز به منبع تغذیه هستند با استفاده از سنسورهای پیزوالکتریک می توان سرعت و تغییرات شتاب را نیز اندازه گیری نمود .

 

تکنولوژی های حس کردن سنسور فشار:

برای سنسور های فشار آنالوگ دو دسته بندی کلی وجود دارد:

الف) حس کردن فشار با استفاده از تکنولوژی جمع کننده نیرو:

انواع جمع کننده نیرو: این نوع از سنسورهای فشار الکترونیکی عموما از یک جمع کننده نیرو استفاده می کنند.( مانند دیافراگم، پیستون، لوله بوردونی) تا کشش را بر اساس نیروی اعمالی و فشار بر سطح اندازه بگیرد.

• گیج‌های کشش پیزو رزیستور :

از اثر پیزو رزیستور گیج‌های کشش قرارداده شده بر روی تکیه گاه برای تعیین کشش ناشی از فشار اعمالی استفاده می کند. انواع تکنولوژی‌های معمول سیلیکن (مونو کریستالی) ، پوسته نازک پلی سیلیکن ، ورق فلز قرار داده شده بر روی تکیه ، ورق ضخیم . عموما گیج‌های کشش در یک ساختار مدار پل وتستون اتصال می یابند تا خروجی سنسور را حداکثر کنند. این معمول‌ ترین تکنولوژی به کار گرفته شده برای اهداف عمومی اندازه گیری فشار است. این تکنولوژی‌ ها با اندازه گیری فشار مطلق ، گیج ، خلا و فشار تفاضلی وفق داده می شوند.

• خازنی :

از دیافراگم و کاواک فشار برای ایجاد خازن متغیر استفاده می‌شود تا کشش ناشی از فشار اعمالی را تعیین کند. تکنولوژی‌های معمولی از فلز، سرامیک و دیافراگم‌های سیلیکنی استفاده می کنند. این تکنولوژی‌ها برای فشارهای کم کاربرد دارند. ( مطلق، تفاضلی و گیج) در سنسور فشار نوع خازنی فشار تفاضلی به دیافراگم اعمال می‌شود که باعث می‌شود دیافراگم به یکی از صفحات خازن نزدیک شده و از دیگری دور شود. بنابراین ظرفیت خازن تغییر می‌کند که این تغییر متناسب با فشار اعمال شده به دیافراگم است. تغییر ظرفیت خازن توسط مدار الکتریکی و ترنسمیتر تبدیل به سیگنال الکتریکی می‌شود که در واحدهای فشار کالیبره شده است.

• الکترومغناطیسی :

جابجایی دیافراگم از طریق تغییر در اندوکتانس (رلوکتانس)، LVDT، اثر هال و یا قانون جریان ادی اندازه گیری می شود. سنسور فشار القایی نشان داده شده در شکل ۱۲-۵ دارای دو سیم پیچی می ‌باشد که با یک هسته مغناطیسی کوپل شده اند. هنگامی که فشار اعمال شده دیافراگم را حرکت دهد، این هسته جابجا می شود. خاصیت القایی توسط مدارهای الکترونیکی مانند مدارهای رزونانس اندازه گیری می شود.

• پیزو الکتریک :

از اثر پیزو الکتریک در مواد معین همانند کوارتز استفاده می‌کند تا کشش ناشی از فشار را اندازه بگیرد. این تکنولوژی برای اندازه گیری فشارهای پویا استفاده می شود. انواعی از کریستال‌ها به نام پیزوالکتریک در اثر تغییر شکل مکانیکی سیگنال الکتریکی تولید می کنند که سطح ولتاژ این سیگنال متناسب با میزان تغییر شکل است. کریستال به یک دیافراگم فلزی متصل است . یک سمت دیافراگم برای اندازه گیری فشار، در تماس با سیال فرایند می‌باشد و سمت دیگر دیافراگم به طور مکانیکی به کریستال متصل است. سیگنال ولتاژ خروجی کریستال دامنه کوچکی دارد( در محدوده میکرو ولت ) پس باید یک تقویت کننده با امپدانس ورودی بالا به کار گرفته شود . به منظور جلوگیری از اتلاف سیگنال، تقویت کننده باید در نزدیکی سنسور نصب شود. کریستال تا دمای ۴۰۰ °F را تحمل می کند. تغییرات دما کریستال را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین جبران سازی دما باید صورت گیرد.

• نوری :

از تغییر فیزیکی فیبر نوری برای تعیین کشش ناشی از فشار اعمالی استفاده می کند. به عنوان مثال درFiber Bragg Grating  از این تکنولوژی استفاده می شود. این تکنولوژی در کاربردهایی که با چالش همراه هستند استفاده می شود. برای مثال در مکان‌های غیر قابل دسترس، دماهای بالا و یا در تکنولوژی‌ های ذاتا مصون از تداخلات الکترومغناطیس و اندازه گیری‌های راه دور.

• پتانسیومتری :

از حرکت جاروبک در طی مکانیزم مقاومتی برای تعیین کشش ناشی از فشار اعمالی استفاده می کند.

انواع دیگر این انواع سنسورهای فشار الکترونیکی از خواص دیگر ( مانند چگالی) برای تعیین فشار گاز یا مایع استفاده می کنند.

 

ب) حس کردن فشار از طریق تکنولوژی چگالی :

انواع حس کردن از طریق چگالی : بعضی از سنسورهای فشار الکترونیکی از خواص دیگر (مانند چگالی) برای تعیین فشار گاز یا مایع استفاده می کنند.

• رزونانس :

اعمال فشار باعث ایجاد تغییر در چگالی گاز می‌ شود و آن نیز موجب تغییر فرکانس رزونانس می شود. برای استفاده از این تکنولوژی می توان از ابزار "جمع کننده نیرو" مانند موارد ذکر شده در بالا استفاده کرد. هم چنین می توان عنصر رزونانس کننده را به طور مستقیم در معرض ماده قرار داد . در این صورت نیز فرکانس نوسان وابسته به چگالی ماده می باشد. سنسورها از سیم‌های نوسان کننده، تیوب‌های نوسان کننده، کوارتز، و سیستم‌های میکرو الکترو مکانیکی (MEMS) ساخته می شوند.در کل مشخصه این تکنولوژی، خروجی پایدار آن است.

• دما :

با اعمال فشار به گاز، چگالی آن تغییر می‌کند و به دنبال آن، گذردهی گرمایی آن تغییر می کند. نمونه رایج این سنسورها، گیج های "پیرانی" هستند.

• یونیزاسیون :

با اعمال فشار به گاز، چگالی آن تغییر می‌ کند و به دنبال آن ، جریان یون‌های موجود در آن تغییر می کند.نمونه‌های رایج این نوع سنسور، گیج‌های کاتد سرد و کاتد گرم است.

 

• سایر روش ها :

راه‌های دیگر نیز برای استنتاج فشار از طریق چگالی وجود دارد.(سرعت صوت، جرم، ضریب شکست)

 

انواع سنسور فشار بسته به نوع کاربرد :

  1. سنسور فشار دیجیتال: این سنسور ها به صورت صفر و یک عمل کرده و فقط عدم و یا وجود فشار در سیستم را به کاربر اطلاع می دهد. درصورتی که فشار در سیستم وجود داشته باشد این حسگر می تواند یک کنتاکت باز و یا بسته در خروجی خود مشخص کند.
  2. سنسور فشار آنالوگ : این نوع از سنسور فشارها دارای کاربرد زیادی در صنعت می­باشد. این سنسورها می توانند حساسیت در حد میلی بار را سنس کرده و در خروجی خود آن را نشان دهد. سنسور فشار های آنالوگ دارای خروجی۲۰ – ۴ میلی آمپر و یا ۱۰-۰ ولت می باشند.
  3. سنسور فشار عقربه ای (مانومتر): این سنسور فشار ، فشار موجود در سیستم را بصورت چرخش عقربه مشخص می نماید.

 

تفاوت سنسور فشار دیجیتال ، آنالوگ و عقربه ای :

  1. هریک از سنسورهای بالا در قسمت های مختلف سیستم مورد استفاده قرار می گیرند.
  2. سنسور فشار عقربه ای در برابر افزایش فشار آنی به شدت حساس می باشد.
  3. دقیق تر بودن سنسور فشار آنالوگ از دیگر سنسورها .
  4. بالاتر بودن قیمت سنسورهای فشار آنالوگ نسبت به سنسورهای دیگر.
  5. هزینه کمتر نگهداری سنسور فشار های آنالوگ نسبت به سنسورهای دیگر .

 

سیم کشی سنورهای فشار آنالوگ :

سنسورهای فشار آنالوگ بصورت دو سیم به سیستم متصل می شوند و همچنین یک پایه برای متصل کردن به ارت نیز وجود دارد.  یک پایه حسگر به مثبت متصل و پایه دوم آن به کنترل کننده موردنظر مانند PLC متصل میشود. پس از انجام این کار حسگر در صورت سنس ، خروجی را به کنترل کننده ارسال می کند.

 

سازندگان و برند های معتبر سنسور های فشار :

تقریبا می توان گفت بیش از ۵۰ تکنولوژی و حداقل ۳۰۰ شرکت در سراسر جهان سازنده سنسور فشار هستند که از جمله برندهای معتبر بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد.

سنسور فشار هاگلر Hogller

سنسور فشار اتک Atek

سنسور فشار ترافاگ TRAFAG

سنسور فشار امرسون EMERSON

سنسور فشار اشکراف ASHCROFT

سنسور فشار یوکوگاوا  YOKOGAWA

سنسور فشار زیمنس  SIEMENS

سنسور فشار هانیول HONEY WELL

سنسور فشار فاکس برو FOXBORO

سنسور فشار فیشر FISHER

سنسور فشار روزمونت ROSEMOUNT

سنسور فشار کلر KELLER

سنسور فشار دانفوس DANFOSS

سنسور فشار ویکا WIKA

سنسور فشار ایندومارت INDUMART

سنسور فشار آی اف ام  IFM

سنسور فشار بامر BAUMER

سنسور فشار بی دی سنسور BD SENSORS

سنسور فشار اندرس هاوزر  ENDRESS+ HAUSER

سنسور فشار سنسیس Sensys

سنسور فشار هوبا huba pressure sensors

 

انواع ترانسمیتر فشار بر اساس سفارش :

ترانسمیتر فشار به همراه نمایشگر

ترانسمیتر فشار مخصوص محیط های انفجاری

ترانسمیتر فشار تفاضلی

ترانسمیتر فشار هوشمند

ترانسمیتر فشار پایین

ترانسمیتر فشار صنعتی

ترانسمیتر فشار قلمی

هم چنین دسته ای از ترانسمیترهای فشار موجود هستند که برای اندازه گرفتن شکل پویای تغییرات سریع طراحی می شوند. مثالی که می توان از کاربرد این نوع ترانسمیترهای فشار بیان کرد اندازه گرفتن فشار احتراق سیلندر موتور و یا گاز توربین است.

 

در انتخاب ترانسمیترهای فشار بایستی نکات زیر را در نظر گرفت :

منفی یا مثبت بودن فشار

دقت وسیله

مطلق یا نسبی بودن فشار

محدوده اندازه گیری

نوع خروجی لازم

نوع خورندگی ماده

Contact Info

 

ایران آتونیکس آمادگی لازم جهت ارائه و پشتیبانی انواع سنسور های فشار در مدل ها و کاربرد های متنوع را اعلام می دارد. جهت دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید هم اکنون با تیم ما تماس بگیرید.

ایران آتونیکس
ایران آتونیکس
ما مفتخر هستیم که محصولات متنوعی را در زمینه ی برق ، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق ، لوازم و تجهیزات اندازه گیری از برندها و کمپانی های معتبر در این زمینه را گرد هم آورده ایم که مبنای آن افزایش ضریب ایمنی و کیفیت و کاهش هزینه های تولید است و همچنین در پیشرفت و توسعه ی صنعت کشور و رضایت شما سهمی کوچک اما مفید داشته باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

محدودیت زمانی کپچا به پایان رسیده است لطفا دوباره کپچا را بارگذاری کنید.